Antetli Kağıt

Profesyonel Antetli Kağıt Oluşturmak İçin 11 İpucu. Mutlaka sonuna kadar not alarak okuyun.

Yeni işinizi marka yapmak mı istiyorsunuz? Belki bir logonuz var ama kurumsal kimlik tasarımınızı kartvizitlere, antetli kağıtlara ve daha fazlasınamı genişletmeniz gerekiyor? Veya mevcut markanızın hızlı bir şekilde yenilenmesinimi istiyorsunuz? 

Müşteriler, marka kimliğinizin profesyonelce tasarlanmış ve tutarlı olmasını bekler. Kurumsal kimlik materyallerinizin görsel çekiciliğinden yoksun, dikkatsizce oluşturulmuş görünmesini istemiyor, bunun sizin vereceğiniz iş tekliflerinede yansıyacağını düşünüyorsanız. Size iyi bir teklifimiz var. Bu yazıyı sonuna kadar okuyun.

Şimdi, kimlik tasarım materyallerinizi güncellemek, yeni bir set oluşturmak için harika bir zaman. Tüm kırtasiye malzemelerinizle eşleşen bir antetli kağıt istiyorsanız bir müşteriye kartvizitinizi veya bir faturanızı verdiğinizde, aynı marka tasarımını şirketinizin tüm kimliğinde görmek isterler.

Mevcut markanızı nasıl alacağınızdan ve birden fazla medyaya yayacağınızdan emin değilseniz ya da zaman içinde baskı altındaysanız, ihtiyacınız olan bir marka kimliği paketidir.

 Kaliteli bir antetli kağıt neden önemlidir

Bir işletme, bir antetli kağıt tasarlamaya veya değiştirmeye karar verdiğinde, içine girmesi gereken çok fazla düşünce vardır. Antetli kağıt, bir şirketi temsil etmesi ve potansiyel müşterilerine ilk izlenimini vermesi için marka kadar önemlidir. Bu nedenle, antetli kağıt profesyonel görünmelidir, aksi takdirde insanlar işin daha az yetkin olduğunu ve herhangi bir işle uğraşmak istemediklerini varsayabilir. Profesyonel bir grafik tasarımcı ve baskı şirketi ile çalışmak, bir şirketin hak ettiği antetli kağıdı almasını sağlayacaktır.

Antetli kağıt araştırılıp seçildikten sonra, şirketin kullandığı tüm kırtasiye malzemelerinin özelliklerinin değiştirilmesi gerekir. Bu, zarflar, satın alma siparişleri ve faturalar, tamamlayıcı fişler, bloknotlar ve not defterleri dahil olmak üzere şirketin yazışma için kullandığı tüm kırtasiye malzemelerinin değiştirilmesini ve ayrıca şirket yöneticileri ve satış personeli için basılan tüm kartvizitlerin güncellenmesini içerir. 

Tüm şirket kırtasiye malzemelerinin eşleşmesi önemlidir, çünkü bu sadece kurumsal imajı değil, işinizin ne anlama geldiğini de güçlendirir. Yayınlanan veya müşterilere ve müşterilere gönderilen her şey eşleştiğinde, onlarla iş yapmayı planlayanlar için olumlu bir izlenim bırakıyor; Bir şirket ne kadar profesyonel olursa o kadar çok iş çeker.

Antetli kağıt, şirket logosu ile aynı olabilir. Bu, tüm şirket araçlarındaki yazıların değiştirilmesi, şirket binalarının önündeki tabelaların değiştirilmesi ve şirket web sitesinin görünümünün güncellenmesi gibi daha fazla değişiklik gerektirecektir.

Profesyonel Antetli Kağıt Oluşturmak için 11 İpucu

1.Temel Bilgiler

Her tasarımcı, boş bir sayfanın zaman zaman inanılmaz derecede korkutucu olabileceğini biliyor. Ancak sayfadaki her şeyi atmaya başlamadan önce, antetli kağıdınızın temellerini yüksek standartlarda ayarlamak için bir dakikanızı ayırın. 

Öncelikle, iş için en iyi yazılımı kullandığınızdan emin olun. Word veya Sayfalar çok basit bir düzen için gayet iyi, ancak bunlar grafik kullanımı veya olağandışı bir metin düzeni söz konusu olduğunda kısıtlamalar getirecek. 

Daha esnek yayıncılık düzenleri oluşturmak için tasarlanan bir program çok daha iyi bir seçimdir ve tasarımınızı ilerledikçe daha profesyonel olarak geliştirmenize yardımcı olacaktır. Adobe InDesign , muhtemelen antetli kağıt düzenleri oluşturmak için en uygun programdır (veya Quark xPress'i daha ucuz bir alternatif olarak deneyin ), ancak Illustrator , tek sayfa düzeni oluşturmak için de mükemmel bir seçimdir. 

Photoshop kullanmaya kararlıysanız , yazdırırken herhangi bir bulanıklık veya piksellenmeyi önlemek için tuvalinizi 300 DPI olarak ayarlamayı unutmayın . Hangi yazılımı kullanacağınız konusunda hala kafanız mı karıştı? Kullanırken en rahat hissedeceğiniz yazılımı seçin; mizanpajın oluşturulmasında kendinden emin olacaksınız ve nihai sonuç daha iyi olacaktır.

İkincisi, antetli kağıdınızın boyutunu dikkate almanız gerekir. Bölgeye göre antetli kağıtların standart ölçüleri vardır. ABD veya Kanada’da bir mektup mu gönderiyorsunuz? Sayfanızı US Letter boyutuna (215,9 x 279,4 mm veya 8,5 x 11 inç) ayarlayın . Diğer çoğu ülkede standart harf boyutu A4'tür (210 x 297 mm veya 8.27 x 11.7 inç) . Mektubunuzu standart bir zarfın içine sığdırmak istiyorsanız (tavsiye edilir - bunlar yazdırmak veya satın almak daha ekonomiktir), bu standart boyutlardan birini kullanmanız gerekir. 

Son olarak, düzeninizin ızgarasını düşünün. Antetli kağıt, belki de bir poster veya dergi kapağı kadar karmaşık değildir, ancak yine de basit bir ızgara yapısına ihtiyaç duyar (sayfayı kare veya dikdörtgen bölümlere ayırma). Diğer iyi tasarlanmış antetli kağıtlara bakın ve kullandıkları ızgaraları inceleyin. 

Bu antetli kağıt çok basit görünebilir, ancak kılavuzun dikkatlice nasıl değerlendirildiğini görebilirsiniz. Yatay olarak üçe bölünür ve üçte biri tamamen bir logoya ve beyaz alanın dengeleme alanına ayrılırken, üçte biri harf metninin büyük kısmı tarafından belirlenir.

İpucu: InDesign'da , Görünüm> Izgaralar ve Kılavuzlar> Belge Izgarasını Göster'e giderek sayfanızda kolayca bir hızlı ızgara düzeni oluşturabilirsiniz . 

2.Sayfa sınırlarını doğru ayarlayın

Baskı teknolojisi, son birkaç on yılda olağanüstü bir hızda gelişti ve şimdi profesyonel baskıyı seçmeyi veya evden baskı yapmayı seçerek yüksek kaliteli, tam renkli baskının çok değerli olduğunu göreceksiniz. -art ev yazıcı. 

Antetli kağıdınız için kendinizi minimal, tek renkli bir mizanpajla sınırlamanız gerektiğini düşünmeyin; rengin yaratıcı kullanımı tasarımınıza gerçekten göze çarpan bir unsur ekleyebilir ve okuyucunun dikkatini çekebilir. 

Olduğu söyleniyor, mektubunuzun içeriğinden dikkatini dağıtmadan, sayfadaki en önemli öğeden sonra gelen mizanpajınıza sınırlı ve zarif bir şekilde renk getirmek istiyorsunuz. Kenarlık bunu yapmanın harika bir yoludur ve sayfanın kenarına kadar baskı yapabilen daha modern ev yazıcılarıyla, tasarımınıza renk katmak için renk katmak için mükemmel bir seçenektir. 

Kenarlıklar ayrıca katmanınızın içeriğini çerçevelemeye yardımcı olur ve bu şekilde metne dikkat çeker. İyi tasarlanmış bir kenarlık, resim çerçevesiyle aynı şekilde hareket eder ve bir resmin güzel bir görüntüsünü verir, izleyicinin dikkatini mizanpajın ortasındaki içeriğe odaklamaya yardımcı olur. 

Bir sınırın modern görünmesini sağlamak için, bu sakinleştirici, ormandan ilham alan tasarımda olduğu gibi, blok rengi yerine grafikleri bırakmayı düşünün. 

3. Arka Plan Grafikleriyle Dikkat Çekin

Geometrik vektörler, antetli kağıdınızın stil faktörünü yakalamanın göz alıcı bir yoludur. Bu, dijital ve uygulama tasarımından ilham alan cesur bir trend, bu yüzden eğer bir teknoloji kuruluşu veya web tasarım ajansına başvuruyorsanız harika bir seçim. 

Illustrator veya Inkscape'de basit, tekrarlayan şekiller oluşturarak ve bir 3D görünüm oluşturmak için degrade renk efekti uygulayarak düşük Poli görünümünü elde edebilirsiniz.

Veya bu tasarımdan ilham alın ve köşelerde ve sayfanızın tersinde tekrarlayabileceğiniz logo benzeri bir tasarım oluşturmak için keskin renk paletinde tekrarlayan üçgen şekiller oluşturun. 

Antetli kağıdınızı, kartvizitler ve zarflar gibi diğer kırtasiye malzemelerine kadar genişletmeyi planlıyorsanız, bu geometrik stilin diğer ortamlara da uygulanması kolaydır. Tek tip bir kırtasiye seti oluşturmak için tasarımı kopyalayıp diğer şablonlarınıza yapıştırın. Herhangi bir görüşmecinin çoraplarını uçuramaz. 

4. Başlığı Olan Bir Yaratıcı Dokunuş ...

Çok ağır bir başlık, antetli kağıdınız için seçebileceğiniz daha geleneksel pafta stillerinden biri olabilir, ancak fon olarak çok renkli bir renk veya desen kullanarak onu güncel hale getirebilirsiniz. 

Bu limon esintili antetli şablon, basit bir bayrak direği başlığının gerçekten nasıl çağdaş ve şık görünebileceğinin harika bir örneğidir. Aynı zamanda muhafazakar bir tasarıma bir stil dokunuşu katmak için harika bir yoldur, hem kurumsal hem de gayri resmi işverenlere göndermek için uyarlanabilir bir şablon haline getirir. 

Bir logo veya imzanız varsa, düzeninizin üst kısmındaki bir başlık, sergilemek için mükemmel bir yerdir. Bu nedenle, uygulamanız için akılda kalıcı bir marka arayışındaysanız, basit, göz alıcı bir başlık, gitmek için iyi bir stildir. 

5. ...veya Omurga Sütunu Olan Zarif Bir Kenar

Temel bir ızgara oluşturduktan sonra (bkz. 1. İpucu , yukarıda), düzeninizi amaçlarınıza uygun şekilde bölme özgürlüğüne sahipsiniz. Mizanpajınızın sol tarafındaki tek bir sütunu çıkarmak, sayfanın genişliğini bölmek için gerçekten etkili bir teknik olabilir ve sayfadaki boş alanı en üst seviyeye çıkarmanıza olanak sağlar.

Bu, profil fotoğrafı, iletişim bilgileri ve temel beceriler gibi daha önemli ayrıntıları yerleştirmek isteyebileceğiniz özgeçmişinizde kullanmak için yaygın bir düzen stilidir. Bununla birlikte, aynı düzen stili aynı antetli kağıtlar için de işe yarar ve özgeçmişlerinde olduğu gibi, mektubunuzdaki ana unsurlara dikkat çekmenin akıllı bir yoludur. Bir logo, web siteniz ve telefon numaranızı renkli bir sütuna yerleştirmek, bu ayrıntıların okuyucu tarafından görülmesini sağlar.

Ek olarak, mektubunuzu sütunlu bir yapıya bölmek inanılmaz derecede zarif ve sayfanın daha geniş ve daha kısa olduğu ABD Mektubu boyutlu mizanpajlarda özellikle güzel görünüyor. Sütun görsel olarak sayfayı dikey olarak uzatır ve daha şık, görsel olarak hoş bir estetik oluşturur. 

6. Hedef Kitlenize Uyum Sağlayın

Kılavuzunuzu mükemmelleştirmek ve antetli kağıdınızda kullanmak için harika grafikler oluşturmak için tamamen emilirken, mektubu gerçekte kime gönderdiğinizi düşünmek için bir dakikanızı ayırmanız gerekir.

Resmi bir şirket şirketine çok renkli, şık bir antetli kağıt göndermekten daha uygunsuz bir şey yoktur. Aynı şekilde, ultra minimal bir tasarım, etrafınızdaki eğlenceli bir ekip üyesi olduğunuz o genç işe alım ile iletişim kurmayabilir. 

Mektubunuzu kime gönderdiğinizi düşünün ve stile uygun şekilde uyarlayın. Bu minimal, tek renkli tasarım, örneğin bir hukuk firması için mükemmel bir seçimdir. Okuyucu metni incelemeden önce bile, profesyonel ve ölçülü olarak karşınıza çıkacaktır.

Bunun gibi bir stil, özünde daha geleneksel olan bir şirkete de yakışır. Sınırsız ve renk yok, süper tasarım meraklısı olmayabilecek bir işletme için uygun bir seçimdir; iş arkadaşlarının mektubunu fotokopisini çekmesi ve kendi aralarında paylaşması kolay olacaktır.

Bu minimal fakat daha ileri tasarım tarzı, bir sanat galerisi ekibini veya akıllı bir perakendeciyi etkileyeceğinden emin olabilir. Bu yine profesyonelliği iletir, ancak trend logo ve zarif düzen tasarım ve stil anlayışınızla ilgili hacimlerden bahseder. 

Daha resmi olmayan bir şirkete başvurmak ancak mektubunuzu nasıl atacağınızdan emin değil misiniz? Bu kırmızı şablon gibi biraz kişiliğe sahip bir antetli kağıt tasarımı iyi bir yarı ev. Kurumsal stil ve geleneksel bir ızgara, bunu her şey için mükemmel bir takım elbise haline getirir. 

7. Bir Logolu Antetli Kağıdınızı Markalandırın

Kendini tanıtmanın bir kısmı kimseye zarar vermez, ama kendiniz için tam bir marka tasarımı yaratmayı düşündünüz mü? Yaratıcı roller için başvuruyorsanız, daha fazla müşteri çekmeye çalışıyorsanız ya da sadece kariyer basamaklarına ayak uydurmak istiyorsanız, bir marka oluşturmak okuyucularınıza işinizle ilgili ciddi olduğunuzu söylemenin bir yoludur. 

Bir logo, markanızı oluşturmaya başlamanın en iyi yoludur ve hızlı ve basit bir işlem olabilir. Tek bir grafikte kim olduğunuzu hatırlatan bir logo oluşturmak için baş harflerinin harflerini veya kendi imzanızı kullanarak basit kavramları keşfedin. Bu antetli kağıt, basit bir marka tasarımının güzel bir örneğidir. 

Adınızın ilk harfini bir sans serif yazı tipinde ayarlayarak ve sade bir renk paleti ile birleştirerek stili taklit edin. Sarı ve gri renkte kurumsal bir his var, ancak rolünüze uygun diğer kombinasyonları deneyin. Blues sakinleştiricidir, yeşil ise hayır kurumlarına ve yeni başlayanlara uygun çevre dostu bir yapıya sahiptir. 

Bir müşteri veya kendi şirketiniz için antetli kağıt mı tasarlıyorsunuz? Kırtasiyelarınızın arasında tutarlı bir marka görünümü oluşturmak, işletmenizin orijinalliğini ve sağlamlığını iletmek için hayati öneme sahiptir. Bu tek renkli panda esintili marka tasarımı, iletişiminize benzersiz ve akılda kalıcı bir görünüm kazandırmanın güçlü ve basit bir yoludur.

8. Renk kullanmaktan çekinmeyin

Renk, antetli kağıtların psikolojik etkilerini değiştirmenin en etkili yoludur. Potansiyel bir işveren zarfınızı açtığında, bir atış resmi, mektubunuzu nasıl görüntüleyeceğinin tonunu gerçekten ayarlayabilir.

Sarılar, maviler ve kırmızılar gibi parlak ana tonlar anında ruh halini yükseltir ve kendini iddialı ve pozitif hisseder. 

Bir adım daha ileri gitmek, bir gökkuşağı tonu yelpazesi daha resmi bir okuyucu kitleyi ortadan kaldırabilir, ancak işgücüne eğlenceli ve eğlenceli bir katkı sağlayacak bir aday arayan bir işveren için mükemmel sesi belirleyebilir. 

Gökkuşağı tonları bir gülümsemeyi kaldıramaz, bu yüzden insanların ofiste yerçekimi yapmak istediği türden biriyle karşılaşmak istiyorsanız, renk kullanımınızla özgürleşmek gerçekten de sizin lehinize oynayabilir. 

9. Tema oluşturun

Herhangi bir antetli veya kırtasiye malzemesini tasarlamak için harika bir ipucu küçük başlamaktır. İster grafik grafik, logo, ister basit renkli başlık veya sütun olsun, tasarımınızın küçük bir öğesini hassaslaştırmaya odaklanın. Bu tek özellikten memnun kaldığınızda, antetli ve diğer basılı medya için bir tema geliştirmek için bunu kullanın.

Burada mor, turuncu, griler ve mavilerden oluşan bir renk paleti çok basit şekiller dizisine uygulandı. Tasarımcı, antetli kağıtları, kartvizitleri ve kırtasiye setindeki diğer eşyaları süslemek için kullandıkları daha ilginç bir geometrik tasarım oluşturmak için bunları yapı taşları olarak kullanıyor. 

Bu kırtasiye seti ile benzer şekilde, çok temel bir üçgen şekli tekrarlandı ve güzel bir mozaik tarzı tasarım oluşturmak için yukarı ve aşağı ölçeklendi. 

Kırtasiye için tematik bir stil oluşturmak için renk, şekil veya fotoğraf (aşağıdaki Tip 10, aşağıya bakınız) olsun, tek bir öğe kullanabilirsiniz. Hızlı bir şekilde bütünsel bir tasarım oluşturmak için şaşırtıcı derecede basit bir tekniktir.

10. Fotoğrafları Tasarımınıza Entegre Edin

Antetli fotoğrafçılık becerilerinizi sergilemek için bariz bir yer olmayabilir, ancak bir fotoğrafı tasarıma zarif bir şekilde entegre etmek inanılmaz derecede modern ve etkili görünebilir. 

Bir fotoğrafçılık rolü için başvuruyorsanız, bu şık cityscape tasarımında olduğu gibi düzeninizin başlığında bir fotoğrafı kullanmak kesinlikle kötü bir fikir değildir.

Ancak herhangi bir antetli kağıt bir görüntüden yararlanabilir. Bu geometrik tasarım, şekli ve rengi bir araya getirip dramatik bir fotoğrafla birleştirerek fütüristik, ileri teknoloji bir görünüm yaratan harika bir örnek. 

Bir portre çekimi biraz korkutucu veya gösterişli görünse de, bir manzara çekimi veya desenli bir resim tasarımınıza ilgi çekici bir boyut kazandırabilir. 

İpucu: Antetli kağıt düzeninizde fotoğrafları kullanırken, genel görünümün zekice görünmesini ve harf uygunluğunu koruyarak görüntüleri arka plana itmek için degradeler ve saydamlar deneyin. In InDesign aşağıdaki adrese giderek bir resmin donukluk ve gradyan ayarlarını düzenleyebilirsiniz > Efektler Nesne . 

11. Tek tip bir kırtasiye seti oluşturun

Bu makalede kullanılan örneklerin çoğu, yalnızca antetli kağıtları değil, tüm kırtasiye setlerini göstermiştir.

Çok fazla çaba gibi görünse de, bütün bir kırtasiye seti tasarlamak için zaman ayırmak, rekabetçi yaratıcı roller için başvururken sizi diğer adaylardan ayırmaya yardımcı olabilir. Mektup, portföy ve kartvizit bulmak için markalı bir zarf açmak, yüzlerce belirsiz başvuruyu inceleyen bir işveren için kesin bir zevktir ve mektubunuzu kesinlikle daha unutulmaz hale getirecektir. 

TOP